Světový týden respektu k porodu Plzeň 2016
Místo konání: DEPO2015
20. - 22. května 2016
dní
hodin
minut
vteřin

Šestinedělí - čas přijetí (Magdaléna Ezrová)

Šestinedělí - čas přijetí

  • Sobota | 22.5.2016
  • 10:00 – 10:45 hod
  • Skleník

Nemusí se to zdát, ale období šestinedělí je velmi přehlížené. Ženy, zvlášť ty, které budou rodit poprvé, se zaměřují hlavně na porod. Zbytek přeci přijde sám. Ono ale nic v našem životě nepřijde jen tak samo od sebe. Vše má nějaký vývoj, vždy se nacházíme v nějakém prostředí, které nás ovlivňuje, mezi lidmi, kteří na nás působí.

Na přednášce budu mluvit o tom, proč bychom se měli připravit i na šestinedělí. Proč je důležité, proč je dobré ho ctít i přesto, že to je pro nás obtížné, jak jeho průběh mohou ovlivnit naši blízcí a naopak jak může šestinedělí ovlivnit naše okolí.

Magdaléna Ezrová

Již v prvním ročníku vysoké školy jsem začala navštěvovat kurz pro porodní asistentky v Porodním domě U Čápa a tak jsem měla to štěstí, že ještě dřív než jsem získala informace o porodu od lékařů, dostávala jsem je od porodní asistentky. To ovlivnilo celý můj další pohled na těhotenství, porod i ženu jako takovou. Největší školou pro mě pak byla spolupráce s porodními asistentkami z Vrchlabí, kde jsem tři roky pracovala. Učily mě nejen ony, ale především ženy, kterým jsem měla to štěstí být u porodu. Další velkou a zatím poslední školou pro mě pak bylo mé vlastní těhotenství a porod.

Více informací naleznete na www.magdalenaezrova.cz.