Světový týden respektu k porodu Plzeň 2016
Místo konání: DEPO2015
20. - 22. května 2016
dní
hodin
minut
vteřin

Homeopatie - pomocník pro návrat k vlastní rovnováze (MUDr. Zuzana Ferrová)

Homeopatie - pomocník pro návrat k vlastní rovnováze

  • Sobota | 21.5.2016
  • 10:00 – 10:45 hod
  • Skleník

Během přednášky si vysvětlíme pojmy, co je to homeopatie, jak funguje, jaké jsou její možnosti, proč je vhodná zejména pro těhotné ženy, kojící maminky a jejich děti. A kde může pomoci? Během těhotenství, v přípravě na porod, během porodu, šestinedělí, a i dále dětem zvládat situace, které je čekají např. očkování, atd. Následovat může diskuse k tématu.

MUDr. Zuzana Ferrová

MUDr. Zuzana Ferrová vystudovala Dětskou lékařskou fakultu University Karlovy v Praze. Během své více jak dvacetileté praxe lékařky postupně docházela k tomu, že jí úhel pohledu na zdraví, nemoci a na jejich řešení (tak jak ji naučilo klasické vzdělání západní medicíny) zcela nevyhovuje a začala hledat cesty, jak to změnit.

Postupně, jak získávala nové informace, měnil se její úhel pohledu nejen na zdraví a nemoci. Studovala různé alternativní cesty ke zdraví jako např. Kinesiologii, Aromaterapii, Shiatsu, principy čínské medicíny, Fytoterapii, Reiki, Etikoterapii, Spiritual response therapy, Reconnection, principy psychosomatiky, účastnila se kurzů Tantra jógy pro ženy, až potkala Homeopatii. Ta ji natolik oslovila, že v ní našla svou další cestu a současně způsob, jak pomoci co nejlépe a zároveň nejšetrněji svým pacientům. Homeopatii se intenzivně věnuje posledních 7 let, je absolventkou školy Akademie klasické homeopatie, je autorkou přednášek na kongresech pořádaných AKH .

V současné době dále studuje Mezinárodní institut homeopatie CEDH.

Ve své práci se snaží propojit různé úhly pohledu na zdraví a jejich změny, propojit různé souvislosti a najít tak pro každého individuální pomoc na cestě ke zdraví.

K tomu užívá i spolupráce s odborníky z jiných oborů. Její základní spolupracující tým tvoří fyzioterapeutka, výživová poradkyně a psycholog. V současné době pracuje jako privátní ambulantní ORL lékařka ve své ordinaci na Dobříši a v Sedlčanech. Současně provozuje vlastní privátní homeopatickou poradnu a je mámou dvou dětí.