Světový týden respektu k porodu Plzeň 2016
Místo konání: DEPO2015
20. - 22. května 2016
dní
hodin
minut
vteřin

MEDITACE A TĚHOTENSTVÍ, POROD, ŽIVOT... (Tamara Ilková)

MEDITACE A TĚHOTENSTVÍ, POROD, ŽIVOT...

  • Neděle | 22.5.2016
  • 14:00 – 14:45 hod
  • Skleník

Meditace, hypnoporod, orgasmický porod...všude je toho tolik a člověk se v tom velkém přívalu informací lehce ztratí. Zvenku i zevnitř se pak ozývají hlasy – měla by ses na to podívat, měla by ses zklidnit, měla bys meditovat a mnoho dalších tlaků. Ale o čem to všechno je? Je to vůbec možné mít krásný porod, cítit se během celého procesu hezky? Co s tím má meditace společného? A jak se na to můžu připravit, kde začít? Nebo jste se už do těchto vod ponořily a potřebujete záchranný kruh, naučit se pár technik, díky kterým se s lehkostí udržíte v proudu?

Ráda se s vámi podělím o mé bohaté a dlouholeté zkušenosti s meditací a s prací s myslí – se sebou. A hlavně o tom, jaký význam má meditace – poznání sebe sama, pro prožívání Vašeho těhotenství, při vítání Vašeho Miminka, v šestinedělí...a dál v celém životě.

Tamara Ilková

Jmenuji se Tamara a narodila jsem se na východě Slovenska, měla jsem obyčejné krásné dětství, bouřlivou pubertu a hned jak jsem mohla, vyrazila jsem do světa. Nemoc mě dostala k sobě, pak jsem si užívala život a hodně jsem cestovala...v roce 2008 jsem poprvé prožila samu sebe i svět jinak – v budhistickém klášteře a život se mi obrátil. Po prvotním šoku jsem zjistila, že je mi v tom hezky a naplno jsem se ponořila do sebe. Dalších šest let jsem létala do klášterů za poznáním toho, jak to ve mně a kolem mě funguje. Objevovala jsem v sobě poklady a vyhazovala všechny kameny. Osud (nebo vlastně Já) mi přihrával do cesty i odměny a jednou z nich byla i zpráva, že existují duly. Hned se mi rozsvítilo a plná radosti teď plním své poslání. Věnuji svůj čas, energii a zkušenosti ženám, které tvoří nového človíčka a já jsem s láskou její průvodkyní během jejího velikého transformačního období.