Vystavovatelé a další partneři našeho festivalu

Přehled všech vystavovatelů

Babystart

babystart.cz

Jsme malá rodinná firma nabízející ekologické zdravé jednorázové plenky a další podobné produkty, které patří do skupiny eko/bio produktů pro matku a dítě.

Ekoplenky jsme začali prodávat v roce 2012 v době, kdy mělo přijít na svět naše první dítě. A protože nám naše první Pampersky moc „nevoněly“, a to doslova, řekli jsme si, že to zkusíme jinak. Začali jsme si o plenkách, jejich složení, působení na dětskou pokožku či jejich následnou likvidaci po použití, zjišťovat informace a často jsme se nestačili divit. Např. jsme netušili, z čeho se dětské jednorázovky vlastně skládají, že obsažené látky vstřebává dětská pokožka, která je s plenkou v kontaktu nepřetržitě 24 hodin denně, nebo že se použitá plenka na skládce rozkládá neuvěřitelných několik stovek let. Pokud Vás zajímá srovnání běžných a zdravých plenek, podívejte se na tuto tabulku.

Dnes jsou plenky Moltex (už ne Öko, ale nová řada Nature No. 1) naším nejprodávanějším výrobkem a v nabídce máme další 3 značky zdravých ekologických plen. A každá z nich má své spokojené malé uživatele :).

Od začátku není jediným motivem našeho snažení zisk, proto držíme ceny za plenky na takové úrovni, aby byla přijatelná co nejširšímu okruhu rodičů. Dělá nám radost přinášet na trh produkty, o kterých jsme přesvědčeni, že mají smysl a že přinesou uspokojení těm maminkám, které o věcech přemýšlejí. Ale to až v druhé řadě, neboť v první řadě to ocení ti nejmenší, byť nevědomky.

www.babystart.cz

bamboolik.cz

Bamboolik

Za zrodem Bamboolika stojí dvě zakladatelky, jednatelky společnosti: Zuzka Hloušková a Radka Martínková. Zuzka, vystudovaná matematička a původní profesí interní auditorka, je autorkou plenkového systému Bamboolik, a tedy Bamboolikovou „duchovní maminkou“. V současnosti má ve firmě na starosti především výzkum a vývoj. Radka, ekonomka a původní profesí manažerka, je v Bamboolikovi zodpovědná za strategické plánování, rozvoj obchodu a marketingu. Klíčovou roli ve vzniku i dalším fungování firmy mají naše děti. Zuzčiny 3 a Radčiny 2. U Filípka se při hledání „ideální“ pleny zrodila myšlenka, na Šímovi a Sašovi se zkoušelo, že funguje, Markétka a Laura testují a pomáhají dále vylepšovat. „Testováno na vlastních dětech“ u nás není fráze ale denní realita. Jen velmi těžko by se nám podnikalo bez podpory našich manželů, kterým patří náš dík.

Bamboolik roste jako z vody, a proto už bychom na něj ve dvou dávno nestačily. Kdo stojí za každodenním chodem firmy a spokojeností zákazníka? Zuzka Lálová, jedna z prvních Bamboolikových látkových poradkyň, má na starosti obchod. Jejím úkolem je zajistit, aby byli všichni Bamboolikovi zákazníci šťastní. Martina Fanta Kopecká je zodpovědná za logistiku. Zjednodušeně řečeno má na starosti, aby bylo vždy všechno ve správný čas na správném místě. Věra Mošatová nám „kryje záda“: zařizuje spousty drobností, díky kterým se můžeme my ostatní plně soustředit na svou práci. Martina Jedličková se stará o to, aby všichni zákazníci dostali obratem své balíčky.

bioplaneta.org

www.bamboolik.cz

Bioplaneta.org

Věříme, že rostlinná strava pocházející z ekologického zemědělství je nejlepším způsobem stravování, které vám přinese kvalitnější zdraví a více čisté energie a radosti ze života. Ekologické zemědělství je jediným možným a udržitelným principem pro zachování kvality půdy, jenž zajistí přirozenou a dlouhodobou produkci zemědělských plodin. Naším cílem je nabídnout vám kvalitní potraviny a tak vědomě podporovat společnosti a jednotlivce, kteří produkují svoje výrobky s úctou a láskou k naší Zemi. Nabízíme rovněž ekologickou drogerii a skutečně přírodní kosmetiku, která nezatěžuje váš organismus ani životní prostředí a její přírodní složky blahodárně působí na vaše tělo.

www.bioplaneta.org

DharmaGaia

dharmagaia

DharmaGaia je malé, nezávislé a nekomerčně zaměřené nakladatelství, jehož projekt vznikl v roce 1992 v okruhu lidí kolem tehdejší Buddhistické společnosti. Předchůdcem bylo samizdatové "nakladatelství" L-Books, které v letech 1980-90 vydávalo převážně duchovně zaměřené knížky a brožury. V současnosti publikujeme průměrně 10-15 titulů ročně. Majitelem firmy je Lumír Kolíbal.

www.dharmagaia.cz

Eko-biorodina (Petra Kalistia Lammas)

Již 11 let šířím informace o látkových plenách a šátcích na nošení dětí. V průběhu těchto let vznikl ekologický eshop www.eko-biorodina.mimishop.cz. Specializujeme se na látkové pleny, šátky na nošení dětí, eko prací a čistí prostředky a přírodní kosmetiku. Také u nás najdete materiály na šití, bubny, houpací sítě, kojící polštáře, podsedáky a zajímavé knihy.

www.eko-biorodina.mimishop.cz

Ekospotřebitel.cz

ekospotrebitel.cz

Nabízí ke stažení osvětové materiály, bezplatné poradenství a informace k tématům – Ekodítě (zdravé přebalování, kampaň Týden opravdových plen, hračky šetrné k přírodě i dítěti), Odpovědná domácnost (ekožena, vybavení domácnosti, odpovědné nakupování) a řadu dalších ekospotřebitelských otázek a odpovědí.

www.ekospotrebitel.cz

freshbaguette.cz

Fresh Baguette

Myšlenka vzniku projektu Fresh Baguette vznikla v roce 2014 a v roce 2015 nastala její realizace. V západní Evropě podobné projekty existují již řadu let. Především jde o snahu zejména žákům škol dopřát vyváženou a čerstvou svačinu. Klademe důraz na čerstvost, kvalitu a prověřený původ surovin. Do projektu se zapojili farmáři a menší výrobci z regionu. S nadšením podpořili tento projekt a velkoryse se podílejí na dostupné ceně čerstvých plněných baget navzdory vysoké kvalitě produktu.

www.freshbaguette.cz

Gift

atok.cz

Myšlenka firmy GIFT Wellness Ltd. vznikla v roce 2007, kdy Britka Zareen Roohi Ahmed přišla o svou dceru Halimu, jenž byla zavražděna psychotickým útočníkem. Devatenáctiletá Halimah právě započala svá univerzitní studia, chtěla se věnovat mezinárodním vztahům a pomoci ve třetím světě. Se šokem ze ztráty milované dcery se Zareenina rodina vyrovnala právě pomocí ve třetím světě, v Pákistánu postavila školu, začala spolupracovat s nadacemi UNICEF a Oxfam a založila vlastní nadaci Halimah Trust. Aby vydělali více peněz na charitu, zafinancovali výzkum a stvořili dámské hygienické vložky GIFT Pads. Jde o jedinečný produkt vyráběný pod tím nejpřísnějším hygienickým dohledem, bez škodlivých chemikálií a chlóru. Tyto látky totiž menstruační cyklus ještě více ztěžují, komplikují, činí jej bolestivým a nepříjemným. Firma GIFT Wellness Ltd. přišla na trh v lednu 2013 a přinesla 3 produkty pro celoměsíční intimní pohodlí každé ženy. Jedná se o vložky denní (normal), noční (long) a intimky (daily). 10% z výnosu z každého balení putuje na charitu – v lednu 2014 poprvé doručila organizace Halimah Trust 54 000 balíčků vložek ženám v uprchlických táborech v Sýrii. Dámské hygienické vložky GIFT Pads díky přírodnímu turmalínovému jádru a čistému bylinnému extraktu zlepšují krevní oběh, zpravidelňují periodu, zabraňují infekcím v intimní oblasti a obnovují zdravé pH pokožky. Absorbují navíc až 5x více než konkurenční značky. Brzy pro vás chystáme další produkty podobného druhu v ekologickém balení a s co nejnižší zanechanou stopou v přírodě: dětské hygienické potřeby, intimní prostředek na mytí, intimní ubrousky apod.

www.giftwellness.cz

GrandeVita

GrandeVita vznikla na jaře roku 2008. Podělit se o předchozí 14-letou praxi tvorby a porozumění vnitřního a vnějšího prostředí jednotlivce i celku, prostřednictvím výživy člověka, veganského makrobiotického životního stylu, preventivní energetické medicíny, homeopatie, očistných technik, jógy podle Iyengara, astrologie, numerologie, Feng Shuej a I-tingu a dalšího, je jedním ze stěžejních pilířů vzniku GrandeVity. GrandeVita nabízí nejprospěšnější potraviny současné doby dostupné pro každodenní použití, z těchto potravin také vyrábí hotová jídla a nabízí kurzy, jak chutně vařit. Pro zákazníky je připraven kompletní servis, při prvním setkání s jáhly, pohankou nebo mořskými řasami, je možné rovnou ochutnat produkty z nich a následovně se s nimi naučit pracovat na sobotních kurzech.

www.grandevita.cz

HAPPYFOOT Sandály

happyfoot.cz

Barefoot sandály pro šťastné nohy. Barefoot obuv je nejmodernější trend ve zdravém obouvání. Spojuje v sobě komfort dnešní moderní doby a zároveň nás vrací o kousek zpátky k naší přirozenosti, přirozenému fyziologickému fungování našeho těla. I vaše nohy tak mohou být šťastné.

Název "happyfoot", tedy "šťastná noha", vznikl spontánně z reálně prožívaného pocitu šťastných nohou. Chodidla díky tenké podrážce cítí strukturu a kvalitu terénu a zásobují mozek množstvím podnětů a impulsů. Mozek na to přirozeně reaguje tvorbou endorfinů, hormonů štěstí. Dá se říct, že nohy chůzi v barefoot sandálech doslova milují. Vzhledem k velkému počtu zájemců o téma bosonohé chůze a barefoot obuvi, jsme začali pořádat Happyfoot workshopy, kde předáváme své zkušenosti a know-how a účastníci si mohou vyrobit své vlastní sandály.

kalisek.cz

www.happyfoot.cz

Kalíšek.cz

Web vznikl již v roce 2005, kdy jsme dovezly (ano, dvě ženy dovezly) první menstruační kalíšky z UK do České republiky. V té době jsme také zvolily český překlad pro "menstrual cup" - menstruační kalíšek. A od toho také název webu. Ale jak je to dnes? Menstruační hygiena, pohoda při menstruaci, ženství a "secret" ženská témata jsou pro nás náplní pracovního života (a často nejenom pracovního:). A tak se rozrostl i web o mnoho dalších témat.

K nahlédnutí doporučujeme také náš kalíšky nabitý eshop, kde mimo nich najdete další praktické věci pro ženy i ověřenou kosmetiku. Vše samy zkoušíme a testujeme. I obecné informace, které na stránkách uvádíme, vychází z našich osobních zkušeností. Instrukce jednotlivých výrobců menstruačních kalíšků se v některých bodech liší - tyto informace najdete v návodech k použití nebo v textu věnovaném jednotlivým kalíškům. Dodání zboží z eshopu je rychlé a diskrétní (ČP, PPL) a je možné jej také zdarma vyzvednout v Praze v Holešovicích.

www.kalisek.cz

Original Atok

atok.cz

Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí. Značka Original ATOK bude proto vždy synonymem pro originální českou kosmetiku, čerstvě připravovanou z těch nejkvalitnějších přírodních surovin.

Majitelkou společnosti je paní ANASTAZIE SKOPALOVÁ, členka České aromaterapeutické společnosti, zkušená kosmetička a masérka, oblíbená lektorka vyučující aromaterapii a masáže v České republice i v zahraničí. Se svou firmou Cosmetics ATOK International zvítězila v ročníku 2010 soutěže Ocenění českých podnikatelek (OCP) v kategorii středně velká společnost.

„Věřte, že není nad to, když se vám koníček stane povoláním. Mne to štěstí potkalo a nikdy za to nepřestanu být vděčná osudu a hlavně lidem, kteří mě k aromaterapii svého času přivedli. Nepochybně to byla i moje maminka – vyrůstala jsem v malém podkrkonošském domku, jehož místnosti po celý rok voněly sušenými bylinkami, které léčily všechny naše dětské neduhy. Maminka na ně nedala dopustit a jen málokdy nám dětem «ordinovala» něco jiného. Když dnes procházím chodbami naší firmy, často si na opojné vůně onoho podkrkonošského stavení vzpomenu. Mám přitom hezký pocit z toho, že vlastně tu pomyslnou rodinnou štafetu nesu dál – vždyť i naše společnost usiluje o to, aby se do vašich domovů dostávaly všechny vzácné dary přírody. Do dóziček označených firemním logem (nikoli náhodou v něm hraje prim právě zelená) ukládáme skutečné přírodní poklady. Ale přesto nepřestanu tvrdit, že to nejcennější bohatství společnosti Cosmetics ATOK International je v lidech, kteří v ní působí. Někteří z nich s námi tu naši pomyslnou «voňavou kárku» táhnou od samého počátku. Společně jsme leckdy museli překonávat řadu obtíží. Už jen to, že jsme začali působit v oboru, který byl v minulosti často srovnáván s pavědeckým šarlatánstvím. O to víc mne těší, že se firma v průběhu let rozrostla až do dnešní podoby a o naše výrobky je stále větší zájem jak na českém, tak i zahraničním trhu.“

atok.cz

www.originalatok.cz

Rubikon

Rubikon

Maminko, tatínku, vemte mě taky na PlayWisely®! Proč?

- Protože tam chodí holky a kluci od 4 měsíců do 6 let a milují to. Na první pohled to vypadá, že si jen tak hrajeme, ale ve skutečnosti to s námi dělá divy.

- Paní lektorka ukazuje takové zábavné obrázkové karty, pohybuje jimi a navíc u toho mluví. Jednou potichu a pak zase nahlas. Je to vážně zábava. Nejde se od toho odtrhnout.

- Vážně to nejsou jen obyčejné obrázky. Karty jsou speciální - pomůžou mi naučit se soustředit na jednu věc a ostatní vjemy potlačit do pozadí. Takhle se mnohem snáz naučím orientovat zvířátka v prostoru, rozeznávat jejich velikost, tvary, barvy, odstíny a spoustu dalších věcí.

www.klubrubikon.cz

terahry.cz

Šijemdětem.cz

Napadlo Vás někdy, že byste sebe i své malé mohli oblékat do čistých látek, které obsahují minimální množství chemikálií a při výrobě co nejméně zatížily přírodu? Nebo byste se rádi chovali ekologicky co se týče dětských plenek? Nebo máte v rodině někoho s atopickým ekzémem? Pak by Vám náš obchůdek mohl nabídnout mnoho užitečného. Nabízíme stále se rozšiřující sortiment látek z biobavlny, bambusu, konopí, merino vlny a dalších materiálů a specielní galanterní sortiment věcí potřebných na výrobu látkových plenek (nemusíte si nutně kupovat hotové, ušijte si svoje!) Kdo nešije, najde u nás kategorii hotových výrobků včetně látkových plenek, vložek, pyžámek z biobavlny, vlněných zavinovaček a podobně. Na našich stránkách jsme dali prostor i spřáteleným výrobcům (vesměs maminky na rodičovské nebo akční babičky), kteří zde nabízejí své výrobky. Věci z těchto kategorií nemůžeme zasílat se sortimentem šijemdetem, objednáte si přimo u konkrétních výrobců a oni Vám své výrobky zašlou.

Celé naše snažení není ani tak moc o látkách jako je to spíše pokus něco změnit, poukázat na věci, které nám připadají důležité. Děláme to v oblasti, která nás baví, ale ty principy platí obecně. Určitě seženete levnější oblečení nebo látky ve Vašem nejbližším obchoďáku, ale stojí za to občas zvážit jejich skutečnou cenu. Z hlediska ekologie, etiky. Víme odkud pochází věci, které kupujeme? Z čeho jsou, nebo za jakých podmínek byly vyrobeny? Dostáváme za naše peníze opravdu to, co jsme chtěli a potřebovali, nebo to za pár měsíců vyhodíme? Jaká stopa za námi na zemi zůstavá? Spousta otázek, na které není snadné odpovědět, ale myslíme si, že je potřeba si je klást. A jestli máte nějaké další, nebo víte kudy pro odpovědi, tak jsme jedno ucho. Nebo možná spousta uší :)

www.sijemdetem.cz

tara

TARA – KRAJKY K PORODU

Krajky k porodu jsou pro všechny ženy k láskyplnému a elegantnímu přivítaní jejich Miminek.

Krajky Tara jsou ideálně navrhnuté pro příjemný pocit při porodu a snadný bonding. Suknička je dokonale přizpůsobená jakékoliv rodící poloze díky rozparkům, které dovolují svobodný pohyb a maximálně respektují ženinu intimitu. Podprsenka se jednoduše zaváže na mašličku a jedním tahem je pak Maminka připravena na plný bonding. Díky Taře je možné udělat i elegantní fotografie z prvních okamžiků s děťátkem. Krajky dávají ženě vnitřní sílu, respekt okolí a jsou navrhnuté jako luxusní i praktické prádlo k porodu do jakéhokoliv prostředí.

Tara je bohyní Země, která spí v každé z nás a probouzí sílu být Bohyní u porodu.terahry.cz

TERAHRY

Najdete u nás hry, hračky a knížky zaměřené na rozvoj a podporu emoční a sociální inteligence dětí. Výběr našich produktů se řídí přesvědčením, že právě rozvoj emoční inteligence je nejlepším prostředkem k tomu, aby naše děti byly v životě šťastné. Nerozhoduje o tom jejich IQ, ale komunikační dovednosti, empatie, sebevědomí a další sociální dovednosti. Rozvoj emoční inteligence vidíme jako nejlepší metodu prevence psychických problémů. Začít je možné už od dvou let věku dítěte. Stejně tak jako na rozvoj dbáme na to, aby naše produkty byly pro děti i pro vás opravdu zábavné. Všechny naše výrobky byly na dětech a rodičích testovány, a tak víme, že i emoce jako je vztek nebo strach se mohou stát prostředkem k příjemně stráveným společným chvílím!

Terahry jsou zároveň pomůckou pro všechny děti, které emoční problémy mají nebo se ocitly v obtížné životní situaci, a jejich rodiče, kteří by jim s tím rádi pomohli. Mnohé z našich her využívají i dětští psychologové a další odborníci v psychologických poradnách na potíže jako ADHD, agrese, na pomoc v náročných situacích jako je rozvod nebo úmrtí v rodině.

www.terahry.cz

Urtekram

urtekram.cz

Urtekram je hlavní výrobce BIO potravin a přírodní kosmetiky ve Skandinávii. Společnost Urtekram byla založena v Dánsku roku 1972 a dnes sídlí v Mariageru v severním Jutsku. Všechny kosmetické produkty jsou vyráběny bez syntetických tensidů, parabenů nebo jiných konzervačních látek, a pafrémů. V Urtekramu produkty nejsou v žádné fázi procesu výroby testovány na zvířatech. Kosmetika má BIO certifikát ECOCERT.

Již dlouho pečujeme o vás a vaše tělo, ale nikdy jsme tak důrazně nepoukazovali na to, co nyní zdůrazňují odborníci na celém světě: Vaše pokožka absorbuje velkou část z toho, co obsahují Vaše oblíbené výrobky. Myslíme si tedy, že byste svému tělu měli dodávat čisté přírodní produkty, které jsou jasně a srozumitelně uvedeny v seznamu přísad.

Naše výrobky péče o tělo mají certifikát BIO původu a neobsahují ropné deriváty, konzervační látky ani jiné škodliviny. Na to se můžete spolehnout. Neměli byste se však spokojit pouze s tím. Pro vaše bezpečí a jistotu jsme zvolili toho nejlepšího odborníka dané oblasti. Ecocert je zárukou toho, že splňujeme ty nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Můžete si tedy být jisti, že nepoškozujeme hormony ani životní prostředí působením parabenů, ropných derivátů či syntetických parfémů.

www.urtekram.cz

Weleda

yasminka.cz

Weleda vyrábí několik tisíc druhů léčiv, přes 120 přípravků přírodní kosmetiky a doplňků stravy a v současné době zaměstnává na plný úvazek téměř 2000 lidí. S její filosofií souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83% z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Všechny přípravky Weledy jsou vždy vyráběny ze zcela přírodních surovin, vždy bez umělých konzervačních látek. Weleda je celosvětově uznávaná pro kvalitu svých produktů a své obchodní praktiky respektující udržitelný rozvoj.

Udržitelnost je v pozadí všeho, co Weleda dělá. Od nákupu přírodních surovin, přes jejich zpracování do kosmetických, dietetických nebo léčivých přípravků až po jejich prodej. Weleda si sama pěstuje léčivé rostliny ve vlastních zahradách. Provozuje také vlastní zařízení na získávání rostlinných extraktů, včetně jejich dalšího zpracování prostřednictvím tepelných procesů nebo potenciace. Všechny přípravky jsou dodávány na trh v mnoha podobách - jako tablety, masti, krémy, oleje, tělová mléka nebo sirupy.

www.weleda.cz

Yasminka

yasminka.cz

Firma YASMINA CZECH s.r.o. a internetový obchod www.yasminka.cz byl vytvořen s cílem nabídnout zákazníkům kvalitní bio masážní, esenciální oleje, přírodní mýdla, tělové peelingy, pleťové a tělové masky–thalassotherapie, orientální epilace, zeštíhlující krémy, masážní čokoládové a vanilkové krémy, přípravky s Aloe Vera a další produkty s orientálními vůněmi, které nejsou běžně k dostání v České republice.

Laboratoř, kde jsou všechny tyto výrobky tvořeny, patří mezi nejlepší výrobce přírodní kosmetiky v celé severní Africe. Naše firma je přímým dovozcem té nejlepší přírodní kosmetiky ze severní Afriky. Máme exkluzivní zastoupení pro ČR a SR . Doposud byla tato kosmetika k dostání několik let ve Francii, Irsku, Švýcarsku, Norsku- kde se stala velmi oblíbenou. V současnosti proniká na trh kosmetiky v Německu, Rusku a právě v České republice. Kosmetika Yasminka je vyrobena ze 100% přírodních surovin.

www.yasminka.cz

yeschips.cz

Yes chips

Firma byla založena v roce 2015, ale její původ sahá zhruba o 2 roky zpět, kdy se oficiálně začal prodávat první produkt.

Prvotní myšlenka začít vyrábět luštěninové výrobky se datuje ještě dříve. Z nasbíraných zkušeností ze zdravé výživy a stále více přibývajícími lidmi s nesnášenlivostí lepku (celiaků) se zakladatelům podařilo vytvořit produkt z luštěnin, který je ne jen chutný, ale je i nositelem velkého množství bílkovin a přirozeně bezlepkový. A pokud máte strach z nadýmání… no tak co, každý prdí! ;-)

Zprvu, tehdy ještě „rodinná firmička“ začala prodávat chipsy po farmářských trzích a do pár prodejen v regionu, kde na ně narazil jeden fanoušek. Tolik mu zachutnaly, že hned kontaktoval výrobce ohledně možné distribuce. Poptávka převýšila výrobu a muselo se zvětšovat. A to vše majitele dovedlo k založení firmy EKO LUSK.

www.yeschips.cz